Finał EduCitizens w Suwałkach

Home / Projekty / EduCitizens / Finał EduCitizens w Suwałkach

Już w pierwszych dniach roku szkolnego (10-11.09.2018) Stowarzyszenie Pastwisko.org zrobi z Suwałk edukacyjny pępek świata. To w naszym mieście odbędzie się finał międzynarodowego projektu skupiającego edukatorów z całej Europy, którzy przez dwa ostatnie lata wymieniali między sobą dobre praktyki edukacji nieformalnej w ramach projektu EDUCITIZENS.

Efekty tego projektu prezentowane będą na krótkim podsumowaniu 11 września o 10:00 w sali 146 Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Wizyta edukatorów w Suwałkach będzie okazją do pokazania dobrych praktyk edukacji nieformalnej w naszym regionie. Goście zza granicy, partnerzy tego projektu, odwiedzą instruktorów Wigierskiego Parku Narodowego, Ośrodka Pogranicze, ale też społeczników z Kaczego Dołka czy Budy Ruskiej.

Jednak będą też sami twórcami nowych doświadczeń edukacyjnych w Suwałkach, do których zapraszają zarówno młodzież, jak i nauczycieli czy metodyków nauczania.

W suwalskiej bibliotece przy ul. Emilii Plater 33A 11 września od godz. 12:00 do 14:00 będzie można wziąć udział w Międzynarodowej Bibliotece Pomysłów, czyli spotkać się przy stoliku z ciekawymi gośćmi (lista poniżej).

Stolikowe spotkania prowadzone będą w języku angielskim metodą „żywej biblioteki” (do 20 minut rozmowy).

Obowiązuje rejestracja telefoniczna: tel. 604117142.

Drugą praktyką będzie coś z cyfrowego świata. Testowana będzie gra komputerowa i aplikacje mobilne, które uczą, w jaki sposób obywatele mogą mieć wpływ na otaczające ich środowisko. Partycypacja obywatelska w formie gry to przykład nowoczesnej edukacji, która nie opiera się na podręcznikach.

Aktualności i szczegóły o spotkaniu można śledzić również na Facebooku Stowarzyszenia Pastwisko.org oraz projektu EduCitizens.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Liderem projektu jest Comparative Research Network z Berlina.


Lista „gości-książek” Międzynarodowej Biblioteki Pomysłów:

Kate Armstrong (Włochy)

Społeczniczka, psycholog i pedagog, wykładowca Università Degli Studi Di Verona. Kostarykanka z urodzenia, wychowana w USA. Mieszka z rodziną we włoskiej wiosce, gdzie uczy języka angielskiego poprzez teatr.

Demet Soylu (Turcja)

Pracowniczka naukowa Yıldırım Beyazıt Üniversitesi w Ankarze. Pomaga rozwijać się tureckim bibliotekom w większych i mniejszych miejscowościach Turcji.

Claudia Ferreira (Portugalia)

Kieruje Domem Stowarzyszeń prowadzonym przez Federację Stowarzyszeń Młodzieżowych Okręgu Porto. Działaczka społeczna i ekspert programów młodzieżowych i antydyskryminacyjnych.

Frederica Ferreira (Portugalia)

Studentka filozofii, miłośniczka teatru i podróżniczka, której przygód świetnie się słucha.

Martin Barthel (Niemcy)

Tata polsko-niemieckiej rodziny z Berlina. Wychowuje dzieci w dwóch językach w wielokulturowej metropolii bez samochodu. Zawodowo facylitator projektów międzynarodowych w CRN, zwłaszcza dot. pogranicza Europy i jej krajów. Asystent na University of Eastern Finland.

Rimante Rusaite (Litwa/Niemcy)

Studiowała w Holandii, mieszka w Berlinie i tam pracuje ze start-upami. Obywatelka świata.

Paulina Rurańska (Polska/Niemcy)

Studentka geografii. Opowie, czym różni się życie studenta w Warszawie od studenta Erasmusa w Berlinie.

Petronela Bordeianu (Rumunia/Niemcy)

Geografka pracująca dla jednego z największych na świecie portali dla naukowców ResearchGate. Założycielka ogrodu społecznego na terenie jednej z berlińskich szkół. Opowie też, co można zdziałać w stowarzyszeniach o zasięgu europejskim, jak EGEA.

Maisie Biggs (Anglia/Walia)

Studentka ekologii. Organizuje imprezy w uniwersyteckim ogrodzie botanicznym na swojej uczelni. Założyła też pierwsze przedstawicielstwo EGEA (organizacji studentów geografii) w Walii.

Angela Marongiu (Sardynia, Włochy)

Działaczka Mine Vaganti NGO, organizacji z północnej Sardynii. Co się wiąże z mieszkaniem i pracą na wyspie? Czy „living on the island” to sielanka?

Zapraszamy do Biblioteki! Zadzwoń i zarejestruj się na spotkanie: tel. 604117142.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *