Jak Pastwisko.org zmieniło kawałek świata

Home / Projekty / Suwalskie Ścieżki Kulturowe / Jak Pastwisko.org zmieniło kawałek świata

Końcowa faza realizacyjna przebiegła bardzo sprawnie. W środę i czwartek tablice były montowane na kamienicach i świątyniach. Zaproszenia na otwarcie rozesłali partnerzy – stowarzyszenie oraz urząd miejski.

W piątek o godz. 14.00 wszystko było gotowe. W sali konferencyjnej ratusza spotkali się zaproszeni goście: parlamentarzyści, dyrektorzy instytucji miejskich, regionaliści, właściciele zabytkowych obiektów, turyści, media i wszyscy miłośnicy Suwałk. Konferencję otworzył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Przybliżył istotę inicjatywy lokalnej i przedstawił przebieg jej realizacji. Następnie prezes Stowarzyszenia Pastwisko.org. Wojciech Pająk opowiedział o historii naszego pomysłu, a także o możliwościach rozwoju działań promocyjnych dla Suwałk, jakie się wiążą z projektem ścieżek.

Po wystąpieniach zebrani zgromadzili się przed ratuszem, gdzie dokonano Historycznego Odsłonięcia Jednej z Tablic. Była to chwila wielce doniosła. W odsłonięciu uczestniczyło dwoje posłów na Sejm RP: Bożena Kamińska i Jarosław Zieliński, Prezydent Miasta Suwałki Czesław Renkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Suwałk Andrzej Chuchnowski i prezes Stowarzyszenia Pastwisko.org Wojciech Pająk.

Ciekawym punktem programu była przejażdżka rikszą (podziękowania dla wolontariusza – Pawła Bydelskiego!), która cieszyła się wielkim powodzeniem.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości zebrani udali się na pierwszą wycieczkę z przewodnikiem po nowo oznakowanych Suwałkach.

Ku radości organizatorów grupa była wcale liczna!

Niecertyfikowany przewodnik Piotr Kuczek wraz z grupą.

Po prezentacji widocznego w tle kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, spoglądamy na naprzeciwległy obiekt – dawne gimnazjum męskie. Zachwyt na twarzach jest niewątpliwie wywołany przez doskonałe proporcje klasycystycznej elewacji projektu Antonio Corazziego. A może grupę zachwycili sławni absolwenci zacnej szkoły?

Takie są – nasze piękne tablice Suwalskiej Ścieżki Kulturowej.

Zapraszamy na oficjalną stronę ścieżek – www.sciezki.suwalki.pl

(zdjęcia: Dorota Skłodowska, Łukasz Huryn)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *