O nas

Home / O nas

owce

Jesteśmy ludźmi Suwalszczyzny, którzy się spotkali w przeróżnych okolicznościach i postanowili robić coś wspólnie. Dla tego celu założyliśmy Stowarzyszenie Pastwisko.org. Co nas wyróżnia spośród innych organizacji?

Są u nas poeci i handlowcy, humaniści i księgowi – jesteśmy różni i staramy się być dobrzy w tym, czym się zajmujemy na swoich codziennych poletkach. Liczy się dla nas jednak również „wspólnota działań”, która polega na współpracy opartej na szacunku, szczerości i pogodzie ducha.

Szczegółowo o naszych celach piszemy w naszym statucie.

 

Stowarzyszeni:

 

lukasz

Łukasz Huryn

Prawy człowiek – adwokat i prokurator Pastwiska.org w jednym. Jednocześnie niestrudzony fotografik, któremu Suwalszczyzna układa się w obiektywie w zgrabne łuki paragrafów. Potrafi wytłumaczyć, jak działa kodeks i leśna lokomotywa.

 

MaOLYMPUS DIGITAL CAMERAgdalena Kleszczewska

Z charakteru i wykształcenia – „głupi kaowiec”. Niespokojna, niepokorna, euforycznie podchodzi do możliwości tworzenia (i żąda konkretów!). Krytykancka w stosunku do kiczu, szczególnie tego nagradzanego Oscarami. Nierozerwalna z naturą. Mama trzech Kleszczątek.

piotrPiotr Kopciał

Humanista wśród przedsiębiorców. Miks siły sprawczej z przenikliwą, intuicyjną wrażliwością na świat. Maniakalnie przywiązany do Suwalszczyzny, wciąga w swą pasję otoczenie. Fotografuje rozmaite formy suwalskiego krajobrazu. Coraz częściej spełnia się reportersko, dokumentując napotkane sytuacje przepełnione ludźmi i emocjami. Jak to człowiek.

ewaEwa Kuczek
skarbnik

Nauczyciel języka polskiego w liceum, wychowawca młodzieży. Miłuje i popularyzuje poezję, secesję oraz pełną wdzięku epokę międzywojnia. Jej pasją największą jest teatr, którym zaraża innych. Aktywna wszechturystka, zakorzeniona na Suwalszczyźnie, jest zaprzeczeniem przysłowia „cudze chwalicie…” – choć fascynują ją też szlaki starej Europy.

puczekPiotr Kuczek

Etnograf ze szczególną sympatią do architektury drewnianej. Turysta pieszy i rowerowy, tropiciel miejsc ważnych literacko i historycznie. Maniakalny dokumentalista fotografujący i archiwista odchodzącego świata Słowian między Wisłą, Dźwiną i Dniestrem. Gra na gitarze i gotuje. Namiętnie czyta mapy. Jak się zapali to płonie.

wiolaWioletta Kwiatkowska

Główna księgowa, główna napędowa, główna głowa do pokonywania przeszkód, o którym nie śniło się nawet filozofom. Taran na papierologię. Potrafi rozliczyć każdy projekt.

 

gosiaMałgorzata Sojkowska
wiceprezes

Dziołcha jek to dziołchy bywają – bajkowata, chiza, noga-bic, tołku troche ma. A jek kamasy obuje w jednym miejscu ustojeć nie moze. Naucycielko je i sama wciąz wsiego się ucy.

 

iwonka

Iwona Osiecka

Psycholog w szkole, zdecydowanie niegabinetowy. Dzieci nie mają przed nią tajemnic, bo traktuje je poważnie. Żona Pawła i mama Tymka, Marysi, Jacka i Franka. Otwarta na ludzi, na świat i na życie. Sprowadza nas na ziemię, gdy zakładamy Pastwisko na księżycu.

 

pawelPaweł Osiecki

Nauczyciel angielskiego, rowerowy humanista. Mąż Iwony i tato (jak wyżej). Ma zasady i się ich nie wstydzi. Jasne i proste reguły wyznaje na boisku koszykówki, na twardym dysku i działając na poletku Pastwiska. Jeśli w przyrodzie istnieje „cierpliwy aktywista”, to właśnie jest on.

 

magdaMagdalena Pająk

Pedagog z powołania, nieoceniona moderatorka dyskusji wszelkich. Zaciekła cyklistka, wielbicielka koloru zielonego, zwłaszcza w odcieniu wczesnej Suwalszczyzny. Plotki mówią, że została sprowadzona do Suwałk przy pomocy sieci.

 

476091_446536062028166_1695281843_oWojciech Pająk

Geograf społeczny. Lubi mikroświaty osiedlowych podwórek, mapuje w głowie i Internecie wspólne wyzwania i szuka rozwiązań. Śpiewa po okolicy, pisze, podróżuje i czasem zrobi zdjęcie. Twórczość kulturalna oraz radość z żony i trójki dziatwy ewidentnie różnią go od innych pajęczaków.

 

elaElżbieta Perkowska

Leśnik z zamiłowaniem podróżniczym. Uwielbia poznawać przyrodę i kulturę dalekich krajów oraz jeździć rowerem po okolicy. Nęcą ją tereny trudno dostępne i tradycyjne wsie pogranicza. Pasjami fotografuje.

 

aniaAnna Remelska

Logopeda, z gruntownym przygotowaniem teatralnym. Pracuje w poradni w Suwałkach, dzieląc się z autystycznymi maluchami dobrem i wrażliwością. Uosobienie lojalności i solidności, w każdej rzeczy, z którą przychodzi się jej zmierzyć. Śpiewa w chórze i tańczy. Obecnie czyta trochę mniej książek beletrystycznych na rzecz czytania i pisania własnej księgi domowej – wychowywania synów: Mikołajka i Adasia.

grazynaGrażyna Serafin

Jest autorką książek dla dzieci: „Za siódmą chmurką”, „Trzy słońca” i „Bajkowe Suwałki” oraz zeszytów edukacyjnych „Bezpieczny Maluch” i „Bezpieczna zima i lato”. Pozycją najnowszą są „Bajeczki z Zarynku”, wydane również w ramach tegorocznego stypendium jako twórczość własna – dla której warto przedłużyć półkę z książkami Konopnickiej i innych suwalskich pisarzy.

alinaAlina Stasiak

Stabilizacja chaosu w błądzących dyskusjach. Jej rozsądek i stanowczość często prowadzi grupę w stronę rozwiązań logicznych i jednoznacznych. Posiada bezcenną – w każdej sytuacji – umiejętność rozpalania ognia, nawet w ekstremalnych warunkach.

 

krzysiekKrzysztof Stasiak
wiceprezes

Maszyna do działania z motorem samonapędzającym, pracuś z wrodzonym darem decyzyjności. Sytuacje rozgrywa pewnie, jasno i z poczuciem humoru. Posiada umiejętność porządkowania rzeczywistości i popychania spraw do przodu.

 

qsikAgnieszka Tomaszewska

„Suwalnięta”. To określenie najtrafniej charakteryzuje stan ducha i umysłu, w jaki popadła lata temu, odwiedzając Suwalszczyznę. Wsiąkła na dobre… Pod lasem wychowuje małego Stasia, a do pracy przy projektach w mieście lubi dojeżdżać z rozwianym włosem.

 

sylwiaSylwia Urbanowicz

Pojawia się w tylu miejscach, że mamy obawy, czy nie występuje w przyrodzie w kilku aktywnych egzemplarzach. Nie kryje się z gorącym uczuciem do Suwałk, Suwalszczyzny i Polski. Internautka, organizatorka społeczna, zna sądy od podszewki, a specem jest od pomocy społecznej. Do tego jeszcze mówi, co myśli.

 

One Comment

  • Kasia Kuszyńska

    Wiadomość dla Piotra Kuczka:
    Cześć Piotr! Robimy po latach spotkanie studentów etnografii. Może dasz radę przyjechać 20 listopada do Krakowa? Podaj proszę kontakt do siebie. Ściskam!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *