Reksiowy finał – szybkie podsumowanie

Home / Projekty / Reksio / Reksiowy finał – szybkie podsumowanie

O godz. 11.00 nastąpiło otwarcie wystawy „Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur świata” ze zbiorów Muzeum zabawy i zabawek w Kielcach. Następnie w ścisku i gwarze ogłoszono wyniki konkursów i prezes Stowarzyszenia Pastwisko.org zaprosił zwycięzców i wyróżnionych do odebrania nagród. Mali i więksi laureaci z namaszczeniem składali podpisy pod odbiorem nagród, którymi były: zestawy pasteli, egzemplarze najnowszej książki z bajkami autorstwa suwalczanki Grażyny Serafin i talony do empiku, zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach, a także zestawy edukacyjnych gier i testów komputerowych oraz antologie polskiej animacji dla dzieci, podarowane przez sponsorów: firmę Aidem Media, Polskie Wydawnictwo Audiowizualne oraz AnimaArt – Policealne Studium Plastyczne z Krakowa.

Bajki czytane

Pani Grażyna Serafin specjalnie na okoliczność naszej imprezy związanej z Reksiem i jego Twórcą – Lechosławem Marszałkiem – przeczytała uczestnikom jedną z bajek ze swej najnowszej książki „Bajkowe Suwałki”. Książkę polecamy! Zawiera ona jedenaście opowiadań dla dzieci, wszystkie w pomysłowy sposób przybliżają historię Suwałk. Rozdział o Reksiu, w którym do magistratu wpływa podanie o nazwanie jednej z ulic „Ulicą Reksia”, jest tu szczególny – to wskazówka kolejnej edycji projektu?

Bajki animowane

Ostatnim punktem programu był pokaz filmów animowanych dla dzieci. A tak naprawdę, nie tylko dla dzieci… podśmiechy dorosłych (wspomnienia?) często słychać było w ciemnej sali. Pokaz był bowiem mocno wspomnieniowy – zawierał pierwsze filmy animowane, które powstały w Polsce w latach 60. XX wieku. Była to pierwsza z pięciu części cyklu „W krainie animacji”, organizowanych w Suwałkach przez Stowarzyszenie Pastwisko.org (więcej w następnym artykule).

Po każdej bajce odbywał się minikonkurs z nagrodami (pluszaki i plecaczki reksiowe); ciekawe, że już po drugiej bajce dziecięce ręce strzelały w górę nie czekając na pytanie…

Po prostu bajecznie

Organizatorzy cieszą się z tak dużego zainteresowania i licznego przybycia małych i większych mieszkańców Suwalszczyzny. To pierwsza nasza impreza „Reksiowa” i mamy nadzieję, że pośród trzech MARSZAŁKÓW obecnych w naszym województwie, od wczoraj ten jeden, pisany naprawdę zawsze z dużej litery – zapamięta się maluchom szczególnie.

To jednak nie koniec jeszcze
 …na szczęście to koniec dopiero pierwszego z pięciu spotkań z animacją polską.

 

Więcej zdjęć w galerii Pod Baranami!

Nowa strona, nowa historia

I ostatnia ważna wiadomość – w Internecie ruszyła strona „Reksiowa”, na której przybywać będzie informacji o naszym psim ulubieńcu, jego Panu oraz o aktualnościach suwalskich. Tam też znajdą się najciekawsze prace uczestników konkursów plastycznych. Zapraszamy na www.reksio.pastwisko.org.

 

Projekt „Reksio i Jego Pan – z suwalskiego podwórka do krainy bajek” jest współfinansowanych ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach

Partnerzy projektu:

Muzeum im. M.Konopnickiej oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach
„Tygodnik Suwalski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *