Samotność w Suwałkach – konkurs filmowy!

Home / Projekty / KomPressJa / Samotność w Suwałkach – konkurs filmowy!

 Projekt "KomPressJa" jest skierowany do młodych ludzi dotkniętych zjawiskem migracji zarobkowej, opuszczonych czy to przez rodzica, czy przyjaciół. Wrażliwość, zwłaszcza w okresie wchodzenia w dorosłość, może prowadzić w takich warunkach do depresji, załamania, podejmowania nieprzemyślanych decyzji życiowych. Jednak ta sama wrażliwość, a nawet przykre emocje, mogą zrodzić twórczy impuls.

Rozpoczynamy pomoc od konkursu na filmik pt. "Samotność w Suwałkach", w którym główną nagrodą jest kamera cyfrowa, a 12 autorów najlepszych prac weźmie udział w całym cyklu zajęć trwających od wakacji do grudnia 2008 r. Będą to wycieczki po Suwalszczyźnie, warsztaty fotograficzne i dziennikarskie, zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym oraz profesjonalny kurs komputerowy dla dziennikarzy-amatorów.

Technika filmu dowolna (byle cyfrowa), czas do 5 minut. Termin składania prac – 6 czerwca 2008 r.

UWAGA! Termin składania prac został przedłużony do 13 czerwca! 

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie I i II klas szkół ponadgimanzjalnych oraz gimnazjaliści właśnie zdający do szkoły ponadgimnazjalnej.

W uzasadnionych przypadkach można wziąć udział w projekcie KomPressJa nie uczestnicząc w konkursie (bez filmiku). Wystarczy w formularzu opisać wpływ emigracji na swoją obecną sytuację życiową. Rozumiemy, że czasem łatwiej coś przelać na papier niż pokazać obrazem.

 

Szczegóły konkursu i projektu na stronie: www.kompressja.pastwisko.org  

Projekt "KomPressJa" realizowany jest przez Stowarzyszenie Pastwisko.org we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach, współfinansowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *