Wąską ścieżką, przez ogródek…

Home / Projekty / Suwalskie Ścieżki Kulturowe / Wąską ścieżką, przez ogródek…

 "Wąską ścieżką, przez ogródek idzie sobie krasnoludek…" Tę piosenkę śpiewa się w wielu suwalskich przedszkolach, nie tylko z okazji okrągłych jubileuszy Marii Konopnickiej. Nową ścieżką w mieście będzie już tego lata suwalska ścieżka kulturowa – najpierw klasycystyczna, wiodąca ulicą Kościuszki, a potem spacerowa. 

     Choć ścieżki od kilku lat można wirtualnie "przejść" w internecie, to dopiero w tym roku udało nam się wypracować z Urzędem Miejskim w Suwałkach odpowiednią formułę – inicjatywę lokalną. Ratusz zapewnił większość środków finansowych, a członkowie i sympatycy Pastwiska.org pracę społeczną, non-profit. W ten sposób oprócz 30 tablic z opisem najciekawszych miejsc historycznych Suwałk, wydany zostanie przewodnik oraz rozbudowany będzie serwis www.sciezki.suwalki.pl

     Jest to dla naszego stowarzyszenia o tyle wzruszające i doniosłe wydarzenie, że właśnie dzięki ścieżkom losy dzisiejszych członków Pastwiska.org wówczas się zbiegły w środku zabytkowych Suwałk.
Historia ścieżek  to po prostu historia Pastwiska.org. A ludzie, których spotykamy na drodze do celu to najczęściej pomocni i życzliwi suwalczanie, których warto było poznać (może to dopiero początek współpracy?). Dzięki nim formalności związane z instalacją tablic przechodzą sprawnie, a my wszyscy będziemy chodzić ścieżkami, które pamiętają XIX wiek. Żeby nie zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *