Wiosna na Pastwisku.org

Home / Aktualności / Początki / Wiosna na Pastwisku.org

No i przyszła. Odśnieżyła pagóry deszczową ścierką i wietrzną zmiotką. Wiosna! Na Pastwisko.org przyniosła dojrzewające w okamgnieniu pomysły. Niezłe kwiatki – mamy nadzieję, że i Tobie się spodobają i weźmiesz udział w Pastwiskowych akcjach na Suwalszczyźnie.

{jgxtimg src:=[images/stories/krasnogruda.jpg] width:=[300] title:=[Okolice Krasnogrudy (fot. Wojtek Pająk)]}

Na dobry początek zarezerwuj sobie weekend 19-20 maja, bo właśnie wtedy odbędzie się pierwsza impreza organizowana przez Stowarzyszenie Pastwisko.org. Będzie to rajd z akcentami kulturalnymi. O szczegółach napiszemy po świętach Wielkiejnocy.

Chcemy też rozpocząć drobnymi krokami wsparcie lokalnych NGO (organizacji pozarządowych). Pierwszą naszą interwencją w tej sprawie będzie wniosek o prenumeratę pisma organizacji pozarządowych "gazeta.ngo.pl" złożony w Bibliotece Publicznej w Suwałkach. Uważamy, że publiczny dostęp do tego wydawnictwa może usprawnić działanie suwalskich stowarzyszeń i fundacji, które same zazwyczaj nie dysponują pieniędzmi na zakup czasopism. Jeśli chcesz poprzeć nasz wniosek – zrób to TUTAJ .

Pomysły kiełkują, bo słońca u nas coraz więcej. Sprawdziliśmy naocznie i tym, którzy nie mogą się już doczekać rajdu, polecamy kontemplację zieleni w dowolnie wybranym zakątku Suwalszczyzny. Bo pięknie jest od pogranicznej Krasnogrudy (foto) po pacowską Dowspudę. Pagórki przeglądają się w tafli jezior, czy im wiatr nie zmierzwił trawiastych czupryn. Bociany krażą nad Suwalszczyzną, dzieci roznoszą. Tylko nad biedną Rospudą krążą śmigłowce i roznoszą komisarzy.

{moscomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *